wtorek, 11 maj 2021 10:26

Atak przed jednym z bloków w Wysokiem Mazowieckiem. "Siłą zaciągnął go do mieszkania, tam uwięził..."

Atak przed jednym z bloków w Wysokiem Mazowieckiem. "Siłą zaciągnął go do mieszkania, tam uwięził..." foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Sąd na wniosek prokuratora aresztował 42-letniego mieszkańca Wysokiego Mazowieckiego. Mężczyzna zaatakował jednego z mieszkańców miasta, siłą zaciągnął go do mieszkania, tam uwięził na kilka godzin i bił po całym ciele. Ostatecznie go okradł.

Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego, który usłyszał zarzuty rozboju, zmuszania do określonego zachowania i pozbawienia wolności człowieka w warunkach recydywy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Kryminalni wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem wyjaśniają szczegółowe okoliczności w sprawie rozboju, zmuszania do określonego zachowania i pozbawienia wolności, do których doszło na początku maja. Jak ustalili śledczy w nocy młody mieszkaniec miasta został zaatakowany przed jednym z bloków w Wysokiem Mazowieckiem i siłą zaciągnięty do mieszkania przez 42-letniego mieszkańca miasta. Tam napastnik na kilka godzin uwięził go zabierając telefon. Był agresywny - uderzał i kopał uwięzionego mężczyznę po całym ciele. Korzystając z nieuwagi napastnika nad ranem uwięzionemu mężczyźnie udało się uciec przez balkon. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna poinformował o całej sytuacji policjantów, którzy zatrzymali 42- latka. Podejrzany usłyszał zarzuty rozboju, zmuszania do określonego zachowania i pozbawienia wolności człowieka w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora nadzorującego prowadzone przez policjantów czynności i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.