09/04/2021 08:20

Szpital w Wysokiem Mazowieckiem. Do placówki trafi nowy sprzęt za 8,4 mln zł

Nowy specjalistyczny sprzęt medyczny pojawi się Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem. Placówka otrzymała dotację z funduszy europejskich. Przyznał je Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w czwartek, 8 kwietnia.

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem wybuduje i doposaży pracownię rezonansu magnetycznego. Kupi też aparat RTG i zaadaptuje pomieszczenie na potrzeby pracowni, w której będą wykonywane badania tym aparatem. Poza tym, placówka kupi sprzęt medyczny dla oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Utworzy również poradnię chirurgii ręki. Inwestycja zakończy się w październiku 2022 roku i ma kosztować 8,4 mln zł. Dotacja pokryje 6,6 mln zł

- Inwestycje, na które przyznaliśmy dziś dotacje unijne, znacznie poprawią dostęp do usług medycznych mieszkańców województwa. Placówki medyczne wzbogacą się o nowoczesny sprzęt, dzięki czemu diagnostyka będzie szybsza i dokładniejsza. Przebudowane zostaną oddziały szpitalne, poradnie. Te inwestycje na pewno poprawią jakość leczenia - wylicza Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.