26/03/2021 09:18

Ostrzeżenie przed fałszywymi mailami dotyczącymi zwrotu podatku

Uwaga na fałszywe e-maile, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma wyłudzić dane osobowe i kart kredytowych.  

Kolejny raz oszuści próbuję podszywać się pod Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Tym razem prosimy o zwrócenie uwagi na wiadomości e-mail, które swoim tytułem sugerują możliwość zwrotu podatku.

Poniżej przykładowa treść rozsyłanych maili:

„Portal podatkowy
Drodzy Klienci,
Masz prawo do zwrotu podatku w wysokości 634.79 PLN
Prześlij poniższy formularz, abyśmy mogli go przetworzyć
Prosimy o jak najszybszy zwrot pieniędzy.
Uzyskaj dostęp do formularza [link]
Kontynuacja procesu zwrotu kosztów może zająć do 24 godzin.
Ten proces może zostać opóźniony, jeśli formularz zwrotu nie zostanie prawidłowo przesłany”

Ostrzegamy: wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych i danych kart kredytowych. Nie należy otwierać tej strony.

W przypadku otrzymania e-maila o wskazanej lub podobnej treści, prosimy o niezwłoczny kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pamiętajmy też, że oszuści bardzo często zmieniają swoje metody np. treści rozsyłanych e-maili, co sprawia że należy być ostrożnym za każdym razem kiedy otrzymamy mail budzący jakiekolwiek wątpliwości.