11/03/2021 18:27

Nowy funkcjonariusz w szeregach wysokomazowieckiej policji

Nowy funkcjonariusz w szeregach wysokomazowieckiej policji foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Szeregi wysokomazowieckiej Policji zasilił nowy funkcjonariusz. Dzisiaj policjant złożył ślubowanie „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania przyjął Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem młodszy inspektor Marek Palecki.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nowy funkcjonariusz złożył ślubowanie. Słowa roty wypowiedziane zostały w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wysokiem Mazowieckiem młodszego inspektora Marka Paleckiego. Funkcjonariusz ślubował: "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Nowy policjant wysokomazowieckiej jednostki wcześniej musiał przejść koleje etapy postępowania kwalifikacyjnego i sprostać wymogom stawianym kandydatom do służby. Zanim jednak funkcjonariusz będzie mógł wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka go szkolenie w jednej z policyjnych szkół.

Wysokomazowiecka Policjia przypomina, że dobór wciąż trwa. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty pocztą tradycyjną na adres: Wydział Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KWP w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 65, 15-003 Białystok lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..