04/03/2021 19:04

Mandatowa środa w powiecie. 50 kierowców przekroczyło prędkość

Mandatowa środa w powiecie. 50 kierowców przekroczyło prędkość foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem włączyli się do wojewódzkich działań policyjnych pod nazwą „Prędkość". Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi na przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych prędkości.

Wczoraj, na terenie powiatu wysokomazowieckiego, policjanci z „drogówki" przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości.

Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tak zwaną "prędkością bezpieczną", przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

W trakcie przeprowadzonych działań na terenie naszego powiatu, 12 policjantów skontrolowało 61 pojazdów. Mundurowi ujawnili w sumie 50 przekroczeń prędkości. Dodatkowo, wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę renault. 62-latek jechał przez Szulborze Kozy z prędkością 114 kilometrów na godzinę, tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 64 kilometry. Mieszkaniec Ciechanowa stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)