24/02/2021 20:36

Pijani za kierownicą! 2,5 promila u 42-latka i promil u 31-latka

Mięsny Zakątek

Wysokomazowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali wysokomazowieccy mundurowi. Do pierwszego zatrzymania jednego z nich doszło w poniedziałek tuż po 17 przez policjantów "patrolówki" w Wysokiem Mazowieckiem. 42-letni kierowca volkswagena miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Nowe Piekuty stracił prawo jazdy. Kolejnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 31–latek. Mężczyzna kierował fordem w Czyżewie. Został zatrzymany wczoraj, tuż po 19 przez policjantów "drogówki". Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego również stracił prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejny raz apelują także o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.