niedziela, 20 grudzień 2020 18:20

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem znalazł się na liście "szpitali węzłowych"

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem znalazł się na opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia liście tzw. szpitali węzłowych. Przeprowadzone w nim będą szczepienia przeciwko COVID-19 pracowników ochrony zdrowia szpitala oraz personelu innych jednostek m.in. przychodni rodzinnych czy aptek.

Jak informuje Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem na swojej stronie internetowej: Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem znalazł się na liście tzw. "szpitali węzłowych" w województwie podlaskim. Są to szpitale, które będą szczepić przeciwko COVID-19 personel zarówno medyczny oraz niemedyczny własnej placówki, jak również personel innych zainteresowanych jednostek takich jak apteki czy przychodnie. Szczepienia będą realizowane na podstawie eSkierowania, które zostanie wystawione automatycznie przez system P1 dla osób posiadających nr PESEL na wniosek podmiotu realizującego szczepienie poprzez przesłanie przez ten podmiot zestawienia (numer PESEL oraz oznaczenie „pracownik medyczny/niemedyczny”) . Poniżej przekazujemy informacje dla podmiotów zainteresowanych szczepieniem w naszej placówce.

WAŻNE!!!

Osoba wyrażająca chęć szczepienia powinna – wraz ze swoimi danymi osobowymi – przekazać zgodę na ich przetwarzanie przez podmioty uczestniczące w procesie organizacji i realizacji szczepień w celu realizacji tego procesu (wzór zgody oraz formularza do pobrania na dole strony).

Prosimy o dostarczanie skanu podpisanych zgód wraz z wykazem osób podlegających szczepieniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dostarczenie oryginału podczas pierwszego szczepienia. W wiadomości należy podać dane kontaktowe osób nadzorujących szczepienie z danej jednostki.

Osoba zaszczepiona (po drugiej dawce) będzie mogła pobrać zaświadczenie o szczepieniu w formie kodu QR ze swojego Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel. Podmiot szczepiący może też dokonać wydruku ww. kodu (zostanie on wygenerowany automatycznie przez system P1 po dokonaniu wpisu o szczepieniu). Kody QR będą dostępne od 01/02.2021.

W przypadku wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego, zgłoszenie będzie następowało elektronicznie poprzez dedykowaną funkcjonalność w aplikacji gabinet.gov.pl (planowane wdrożenie 01/02.2021) lub w dotychczasowej formie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 86 4775 513 lub 86 4775 459.

Koordynator szczepień: Barbara Niewińska

PLIKI DO POBRANIA ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE: https://szpitalwysmaz.pl/pl/aktualnosci/szczepienie-personelu.html