sobota, 19 grudzień 2020 11:42

Uwaga! Od rana trwają policyjne działania w rejonie przejść dla pieszych

Uwaga! Od rana trwają policyjne działania w rejonie przejść dla pieszych foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci z wysokomazowieckiej "drogówki" prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzisiaj mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem osób pieszych i kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze w głównej mierze sprawdzają, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów i zachęcają do używania elementów odblaskowych również na terenach zabudowanych.

Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych. Sprawdzają, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę oraz o noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych jednocześnie zaznaczając, że jest to obligatoryjne poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Osoby, które nie mają elementów odblaskowych lub są one zbyt małe, a co za tym idzie są mniej widoczne na drodze, wyposażane są w odpowiednie ,,odblaski”. Funkcjonariusze uświadamiają przechodniów jak ważną rolę odgrywają te elementy i dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 182420