01/03/2021 18:13

Apel Wójta Gminy Sokoły o pomoc poszkodowanym. Pięcio osobowa rodzina straciła dach nad głową

25 lutego doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Kruszewo Wypychy, gmina Sokoły. Pięcio osobowa rodzina została pozbawiona całkowicie dachu nad głową. Z apelem o pomoc zwraca się Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski.

Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski:  Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż w dniu 25 lutego br. na terenie gminy doszło do tragedii, która dotknęła jedną z rodzin zamieszkałych na terenie naszej gminy. W wyniku wybuchu gazu budynek mieszkalny został całkowicie zniszczony, a 5-cio osobowa rodzina została pozbawiona całkowicie dachu nad głową. Dom nie był ubezpieczony, rodzina we własnym zakresie nie jest w stanie „stanąć na nogi”, a ich istniejąca sytuacja finansowa nie pozwala na jego odbudowę.

Rodzina otrzymała lokal zastępczy, jednakże z prowadzonych rozmów wynika, iż są bardzo związani z miejscowością, w której do chwili obecnej zamieszkiwali i ich marzeniem jest dalsze podtrzymywanie istniejących więzi sąsiedzkich.

Dlatego też jako Wójt Gminy będę bardzo wdzięczny za każdą ofiarowaną pomoc rzeczową bądź finansową, która przyczyni się do odbudowy domu.

Nadmieniam, iż w chwili obecnej 3 osoby poszkodowane w wyniku tego zdarzenia hospitalizowane są w placówkach szpitalnych, dlatego ofiarujmy im ulgę w cierpieniach, dając im radość w każdej ofiarowanej formie, prowadząc do realizacji ich marzeń.

Osoby bądź instytucje zamierzające wspomóc poszkodowanych mogą przekazać pomoc na wskazany numer konta:

Pomoc poszkodowanym

Janusz Kulesza, Bogumiła Kulesza

80 8766 0005 0005 3149 3000 0010

B.S. Sokoły

(mile widziana jest pomoc w formie materiałów budowlanych)