15/11/2019 19:19

Policjanci na inauguracji klubu seniora w Kobylinie-Borzymach [foto]

Policjanci na inauguracji klubu seniora w Kobylinie-Borzymach [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Sokołach spotkali się z mieszkańcami gminy Kobylin-Borzymy podczas inauguracji Klubu Seniora.

W Ogólnopolski Dzień Seniora policjanci przypomnieli zebranym najistotniejsze elementy zachowania, podnoszące nasze bezpieczeństwo na co dzień. Seniorzy dowiedzieli się m.in. o tym jak należy postępować, aby nie paść ofiarą oszusta, ale także jak dbać o swoje bezpieczeństwo spacerując po zmroku.

Zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich obywateli. W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych wczoraj policjanci z wysokomazowieckiej komendy Policji wraz z dzielnicowym Posterunku Policji w Sokołach spotkali się z seniorami gminy Kobylin-Borzymy, gdzie podczas Ogólnopolskiego Dnia Seniora wzięli udział w inauguracji ich klubu. Korzystając z zaproszenia w trakcie spotkania omówiono metody działania oszustów, którzy wykazują się coraz większą pomysłowością w wymyślaniu sposobów wyłudzenia pieniędzy od osób starszych np. „na wnuczka, kuferek”. Seniorzy dowiedzieli się, na co powinni zwracać uwagę przebywając w domu, na ulicy, robiąc zakupy, w jaki sposób bezpiecznie trzymać torebkę oraz jak bezpiecznie przechowywać portfel i pieniądze. Z uwagi na zbliżający się okres, gdy szybko zapada zmrok, spotkanie z seniorami było też dobrą okazją do przypomnienia podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na obowiązek używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także apelowali o noszenie odblasków także w terenie zabudowanym, gdzie jest wiele miejsc słabo oświetlonych. W trakcie spotkania został zaprezentowany spot kampanii "Pomóż się odnaleźć", który wzbudził duże zainteresowanie wśród zebranych. Seniorzy po prelekcji aktywnie włączali się do rozmowy podając przykłady z życia codziennego.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 160256kb

129 160257kb

129 160258kb

129 160259kb