29/10/2019 13:18

Kobylin-Borzymy. Prawie 100 wyprawek trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej [foto]

Prawie 100 wyprawek szkolnych, przekazanych przez właścicieli firmy „TRANS-ROL” Grażynę i Andrzeja Remisiewiczów, otrzymali uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Kobylinie – Borzymach. Uroczystość wręczenia odbyła się w ubiegły piątek, 25 października.

Po raz kolejny w tym roku właściciele firmy „TRANS-ROL” Grażyna i Andrzej Remisiewicz, w ramach programu „Lider Polskiej Dystrybucji” prowadzonego przez Grupę Azoty S.A., uczestniczyli w przekazaniu prawie 100 wyprawek szkolnych. Wręczono je uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Kobylinie-Borzymach. Wcześniej podobna uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie (06.09), podczas której młodzież szkolna z rąk przedsiębiorcy i przedstawiciela Grupy Azoty S.A. otrzymała materiały edukacyjne.

Dzieci ze szkoły w Kobylinie - Borzymach otrzymały praktyczne prezenty, które wykorzystają na zajęciach szkolnych. Wyprawki wzbudziły pozytywne emocje zarówno u dzieci jak i ich rodziców. Przy okazji wspomnianego projektu sześcioro uczniów z klas III i IV zostało wyróżnionych dyplomami i książkami za udział w konkursie „Chemia w rolnictwie”. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały też koszulki odblaskowe.

W uroczystościach uczestniczyli: Leszek Mężyński - Członek Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego, Dariusz Józef Sikorski – Wójt Gminy Kobylin - Borzymy, ks. prałat dr Marek Dembiński – Proboszcz Parafii Kobylin - Borzymy, mł.asp. Kamil Ksepka z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, Jan Kierzkowski – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Kobylinie - Borzymach, grupa pedagogów oraz rodzice uczniów.

Andrzej Remisiewicz w swoim wystąpieniu podkreślił, że najcenniejszy jest uśmiech i radość na twarzy dziecka. Dlatego też, od kilku lat z dużym zaangażowaniem i poświeceniem bierze udział w projektach organizowanych przez biznesowego partnera Grupy Azoty S.A. Dzięki takim inicjatywom można wspólnie nagradzać dzieci z placówek pedagogicznych naszego regionu. Jak zaznaczył przedsiębiorca nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie samych dzieci, dyrekcji oraz współpracujących z nimi pedagogów.

(info/foto: Trans-Rol)