wtorek, 11 maj 2021 10:23

Zatrzymanie w centrum Ciechanowca. 36-letni kierowca miał ponad 2 promile

Zatrzymanie w centrum Ciechanowca. 36-letni kierowca miał ponad 2 promile foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W Ciechanowcu policjanci wysokomazowieckiej ,,drogówki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Jak się okazało mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: Policjanci z wysokomazowieckiej "drogówki" w sobotę, tuż po 19 wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Mundurowi w czasie wykonywania czynności związanych z nadzorowaniem ruchu na ulicy Plac 3-ego Maja w Ciechanowcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Jak się okazało, 36-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kontrolę przeprowadzono w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Dział: Ciechanowiec