czwartek, 06 maj 2021 16:56

Ciechanowiec. Przedszkolaki uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię [foto]

Ciechanowiec. Przedszkolaki uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci spotkali się z przedszkolakami w Ciechanowcu. Mundurowi uczyli najmłodszych uczestników ruchu drogowego jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: Dziś obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z tej okazji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wysokomazowieckiej Policji wraz z policyjnym profilaktykiem odwiedzili przedszkolaków w Ciechanowcu. Tematem przewodnim pogadanki było bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do przedszkola i do domu. Mundurowi opowiadali o prawidłowych zachowaniach osób pieszych, korzystaniu z pasów bezpieczeństwa podczas przejazdu samochodem czy bezpiecznym poruszaniu się rowerem. Tłumaczyli jak ważna jest widoczność osoby pieszej poruszającej się po drodze. W trosce o bezpieczeństwo, zachęcali najmłodszych słuchaczy do korzystania z elementów odblaskowych także w mieście. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły pytania zadawane policjantom.

129 188841

129 188839

Dział: Ciechanowiec