Aktualności

Sąd na wniosek prokuratora aresztował 42-letniego mieszkańca Wysokiego Mazowieckiego. Mężczyzna zaatakował jednego z mieszkańców miasta, siłą zaciągnął go do mieszkania, tam uwięził na kilka godzin i bił po całym ciele. Ostatecznie go okradł.
W Ciechanowcu policjanci wysokomazowieckiej ,,drogówki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Jak się okazało mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Grupa MLEKOVITA jako lider branży w Europie Środkowo-Wschodniej nie zwalnia tempa, odnotowując znaczne zwiększenie zainteresowania jej produktami ze strony rynków międzynarodowych.
W województwie podlaskim zwiększyła się liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. Na koniec marca tego roku wynosiła ponad 16,7 tys., co oznacza wzrost o 25 proc. względem lutego 2020 r. W całej Polsce legalnie pracujących cudzoziemców jest przeszło 766 tys.
Najmłodsze dzieci po weekendzie majowym wróciły do szkoły. Wkrótce naukę stacjonarną rozpoczną również starsze klasy. Rodzice wciąż będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia placówki oświatowej z powodu koronawirusa. Świadczenie zostało wydłużone o kolejne dwa tygodnie, czyli do 23 maja.
W najbliższą niedzielę motocykliści z Sons of North FG zapraszają do Ciechanowca na honorową zbiórkę krwi „Motoserce”.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa podlaskiego wydali synoptycy IMGW-PIB.
Miasto Szepietowo wzbogaciło się o lokomotywę spalinową 409Da. Operacja załadunku, przewozu i posadowienia na torach trwała od wczesnych godzin rannych. Wszystko przebiegło pomyślnie.
Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz poinformowała, że z dniem 10 maja (poniedziałek) wznawia działalność Punkt Pobrań Materiałów do Badań Laboratoryjnych w Ciechanowcu.
Na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie powstaje mini zagroda edukacyjna, która ma na celu pokazanie allelopatycznego oddziaływania roślin przy współrzędnej uprawie.
Od 16 maja zmienią się wzory formularzy zgłoszeniowych ZUS ZUA i ZUS ZZA. Trzeba będzie w nich podawać kod wykonywanego zawodu przez ubezpieczonego.
Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej pozyskało w roku bieżącym dotację na projekt pt. „Patroni, bohaterzy i autorytety uczniów powiatu – Ziemi Wysokomazowieckiej szkoły prezentujemy światu”. Partnerami w realizacji projektu są: Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej i Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął…